Europos jaunimo plaukimo čempionatas

Šiąnakt Lietuvos plaukimo rinktinės delegacija sugrįžo iš šešias dienas Serbijos sostinėje- Belgrade vykusio Europos jaunimo plaukimo čempionato. Su džiaugsmu ir pasididžiavimu sutikome savus- Kauno plaukimo mokyklos, Kauno meistriškumo centro- plaukikus.👏✊🏊🏼🏊‍♀️👍🇱🇹💙

✅ Naują šalies vyrų rekordą 1500 m laisvu stiliumi rungtyje užfiksavo Džiugas Miškinis, distanciją įveikęs per 15.37,91 ir sau priklausiusį Lietuvos rekordą (15.51,10) pranokęs daugiau nei 13 sekundžių! Šaunuolis! 💪🇱🇹 Bendroje įskaitoje jis užėmė 11 vietą. 💙 800 m laisvu stiliumi rungtyje Džiugas pasiekė asmeninį rezultatą 8.21,65 bei užėmė 20 vietą. 400 m laisvu stiliumi rungtyje su rezultatu 4.04,49 sportininkas užėmė 38 vietą.👍

✅15- metė Guoda Stančikaitė 100 m krūtine atrankos plaukimuose su rezultatu 1.11,93 užėmė 26 vietą.✊🫶🇱🇹 Plaukdama 200 m krūtine kvalifikaciniuose plaukimuose Guoda su rezultatu 2.35,94 užėmė 26 vietą. ✊🫶🇱🇹 50 m krūtine su rezultatu 0.33,42 ji užėmė 34 vietą. 🫶🇱🇹 Plaukdama 4* 100 m kombinuotą estafetę su merginų komanda, sportininkė iškovojo 12 vietą, savo 100 m krūtine atkarpą įveikusi 1.10,92 rezultatu! 💙🇱🇹

✅ Ieva Visockaitė, kuriai taip pat dar tik 15 metų, plaukdama 800 m laisvu stiliumi rungtyje, pasiekė asmeninį rekordą 9.19,45 bei pranoko ankstesnį savo rezultatą 25,59 sekundėmis! Bendroje įskaitoje ji užėmė 30 vietą. 💪👍🇱🇹 50 m laisvu stiliumi rungties plaukimuose su rezultatu 0.27,16 Ieva užėmė 50 vietą🫶🇱🇹 400 m laisvu stiliumi atrankos plaukimuose su rezultatu 4.37,69 plaukikė užėmė 51 vietą.🫶🇱🇹 Ieva, plaukdama 4*200 m laisvu stiliumi estafetėje su merginų komanda, iškovojo 13 vietą, savo etapo laiką fiksuodama 2.05,70 👍💙🇱🇹

✅ Kauno meistriškumo centro sportininkas Tajus Juška 4*100 m laisvu stiliumi estafetėje su vaikinų komanda iškovojo trečiąją vietą!🥉Savo plaukimo atkarpą- 100 m laisvu stiliumi- Tajus įveikė per 0.49,78💪🫶👏🇱🇹 14-metis sportininkas individualioje 100 m laisvu stiliumi rungtyje kvalifikaciniuose plaukimuose užėmė aukštą- 6-ąją vietą. Finišavęs per 0.50,52 sek. jis ne tik užsitikrino vietą pusfinalio plaukime, bet ir pagerino savo bendraamžių iki 15 metų šalies rekordą!🫶🇱🇹 Tajui nedaug pritrūko ir iki finalo. Šios distancijos pusfinaliuose bendroje įskaitoje jis buvo dešimtas (0.50,64 sek.).👏💙🇱🇹 100 m peteliške atrankos plaukimuose plaukikas su rezultatu 0.54,83 užėmė 13 vietą, pateko į šios rungties pusfinalį bei pagerino savo bendraamžių iki 15 metų šalies rekordą. Pusfinaliuose Tajus su rezultatu 55,13 užėmė 16 vietą. 💪🇱🇹 50 m laisvu stiliumi sprinto rungtyje Tajus su rezultatu 0.23,10 užėmė 11 vietą bei pasiekė naują šalies vaikinų iki 15 m. amžiaus rekordą! ✊👍🫶🇱🇹 50 m laisvu stiliumi pusfinalį praplaukęs per 0.23,18 jis užėmė 12 vietą bendroje įskaitoje. 💪🇱🇹 50 m peteliške atrankos plaukimuose su rezultatu 0.25,11 T. Juška užėmė 21 vietą. 👏🫶🇱🇹

Nors mūsų komandos sportininkai Europos jaunimo plaukimo čempionate varžėsi su vyresniais- 18-mečiais plaukikais, tokio aukšto rango tarptautinės plaukimo varžybos jiems suteikė daug patirties. Linkime ir viliamės, kad visas sukauptas žinias bei patirtį sportininkai panaudos su kaupu, realizuojant savo ateities tikslus!!!

Ačiū, kad garsinate Lietuvos vardą pasaulyje! 🇱🇹 Tik PIRMYN link PERGALĖS!!! 🏊🏼🏊‍♀️🥇🥈🥉💙 Stiprybė- Komandos vienybėje! 💪

Dėkojame šiuos sportininkus paruošusių trenerių komandai: Pauliui Andrijauskui, Vaidotui Blažiui, Laurynui Svipui, Žanetai Tautvydei, Mantui Buivydui.🤝 🫶